Obszary specjalizacji

Terapia antynikotynowa

Specjalizujemy się w terapiach uzależnień. Wykonujemy terapie antynikotynowe, antyalkoholowe oraz likwidujące łaknienie.

 

Palenie papierosów stanowi bardzo poważny problem, zarówno osobisty dla osób uzależnionych, jak i społeczny. Palenie jest uznawane przez Światową Organizację Zdrowia za jedną z głównych przyczyn wielu poważnych chorób i jest odpowiedzialne za utratę życia 5 mln ludzi rocznie. W Polsce tytoń pali 9 mln osób. Wskutek chorób odtytoniowych rocznie umiera 69 tys. Polaków.

…palenie zabija 5 000 000 ludzi rocznie…

Każdy nałogowy palacz odczuwa rosnące koszty swojego nałogu i wie, że zakup papierosów rujnuje lub przynajmniej nadwyręża jego comiesięczny budżet. Zdaje sobie sprawę z konsekwencji swojego nałogu, z ryzyka poważnych chorób, a nawet utraty życia, jakie pociąga za sobą palenie tytoniu. Czy się do tego przyznaje, czy nie, chciałby móc zerwać ze swoim nałogiem i dumnie oznajmić – „Już nie palę!”.

Na rynku dostępnych jest kilka metod, a także środków farmakologicznych wspomagających rzucanie palenia. Każda z tych metod ma swoich zwolenników, jak i zawiedzionych nieskutecznymi próbami przeciwników. Nie powinno to jednak powstrzymywać nas przed szukaniem własnej drogi wyjścia.

Rzucić palenie zawsze warto !

Na skuteczne rzucanie palenia proponujemy biorezonans magnetyczny (BRT-Bioresonance Therapy).

Jest to metoda bezbolesna i nieinwazyjna (bo wykorzystuje się drgania elektromagnetyczne, takie, jakie występują również w organizmie).

EFEKT UTRZYMUJE SIĘ NAWET W TOWARZYSTWIE PALĄCYCH!!!

Ani widok osoby palącej, ani zapach dymu papierosowego nie wywołuje chęci. Bierne wdychanie cudzego dymu nie likwiduje tego działania, ale aktywne „pociągnięcie” może spowodować, że chęć powróci.

Mózg natychmiast może sobie „przypomnieć” nikotynę i nawet jeden wypalony papieros może spowodować powrót do regularnego palenia. Nałóg nie wygasa do końca życia i zawsze istnieje zagrożenie, że jeden wypalony papieros może spowodować powrót.

Lekarz Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
J. Paluch 17.30:19.00

Obszary specjzalizacji

Lekarze Specjaliści